Soukromá ordinace MUDr. Alena Pekařová, MUDr. Tereza Haasová

Spánková apnoe

V ambulanci pro spánkovou medicínu se zabýváme převážně poruchami dýchání ve spánku, hlavně pak rozlišením obyčejného chrápání od závažné diagnózy obstrukční spánkové apnoe.

Co je to spánková apnoe?

Spánková apnoe je vážná porucha spánku, při které pacient ve spánku opakovaně přestává dýchat. Onemocnění nenarušuje jen přísun kyslíku, ale také kvalitu spánku a celkové zdraví pacienta. Pacient se pak po probuzení cítí unavený, a to i po celonočním spánku. Spánkovou apnoí často trpí lidé, kteří chrápou.

Jak poznám, že bych mohl trpět spánkovou apnoí?

Pokud pozorujete následující příznaky, mohlo by se jednat o spánkovou apnoi. Proto neváhejte a objednejte se k nám na vyšetření spánkovým specialistou.

Příznaky spánkové apnoe jsou:

Co mě čeká, když přijdu na vyšetření?

Vyšetření v ambulanci trvá asi 45 min. Nejprve s Vámi vyplníme spánkové dotazníky, a pak si budeme povídat o Vašich prodělaných a současných onemocněních, užívaných lécích a Vašem spánku a denních příznacích onemocnění. Poté bude následovat vyšetření ORL, včetně endoskopického vyšetření horních dýchacích cest.
Podle zjištěných údajů Vám nabídneme možnost domácí monitorace spánku polygrafickým systémem MiniScreen.
Vyšetření je jednoduché. Vysvětlíme Vám napojení na polygraf v domácím prostředí tak, abyste byli ve svém přirozeném spánku byli jen minimálně omezeni.
Po vyhodnocení dat Vás pozveme ke kontrolní návštěvě, společně probereme výsledky vyšetření a vybereme optimální možnost léčby.

Podívejte se, jak hovořila o problematice spánku v České televizi naše lékařka MUDr. Tereza Haasová.

 

orl_ct1_screen.jpg