Soukromá ordinace MUDr. Alena Pekařová, MUDr. Tereza Haasová

Homeopatie

Homeopatie představuje v současné době ve světě nejrozšířenější obor „alternativní“ léčby. Má dvě stě let starou historii, která začala objevy německého lékaře Samuela Hahnemanna.

Používá různé přírodní látky, rostliny, minerály a živočišné produkty, avšak v silně zředěném stavu, do něhož jsou uvedeny speciálními postupy.

Jako homeopaté se zajímáme o každý detail pacientova stavu a nejen o příznaky nemoci. Tento přístup zahrnuje informace o stavu pacienta nejen na fyzické úrovni, ale i symptomy na emocionální a mentální úrovni, na to jak pacient prožívá určité situace a jaké má pocity. Homeopatii se za nejdůležitější považuji symptomy z mentální a emocionální úrovně, za nimi následují fyzické příznaky.

Důležitým aspektem homeopatického vyšetření je pozorování, při kterém si homeopat všímá vzhledu pacienta, jeho mimiky, gestikulace, vyjadřování a pohybů.

Nabízíme Vám homeopatickou léčbu symptomatickou, která je zaměřena na léčbu jednotlivých obtíží, čehož se využívá hlavně v ORL péči, ale i léčbu konstituční, kterou se léčí především dětští pacienti s poruchami řeči (opožděný vývoj řeči, zadrhávání).